سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ - 12 شوال 1436 - Tuesday, 28 Jul 2015
کد مطلب: 1632 | چاپ مطلب
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۱ | ۱۱:۳۱ ق.ظ
احمدی ن‍ژاد به فیلم کوتاه پیام داد
سایت سینمای پایه: دیشب و در آئین افتتاحیه جشنواره فیلم کوتاه محمود احمدی ن‍ژاد به این جشنواره پیام داد.

 

متن کامل پیام رئیس جمهور به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران فرصت مغتنمی است تا یکبار دیگر جوانان هنرمند و فرهیخته ایران و دیگر ملت ها توانایی های خود را در عرصه آفرینش های هنری به نمایش گذاشته و از این رهگذر حضور جدی و تأثیرگذار هنر سینما را در تعالی فرهنگی جامعه آشکار سازند. فیلم کوتاه تجلی گاه نوآوری، تجربه های تازه و بهره گیری خلاقانه از ایجاز است. سینمای حرفه ای امروز ما حیات و نشاط خود را وام دار کسانی است که از مسیر فیلم کوتاه به تولید آثار قابل تحسین دست یافته اند.
فیلم کوتاه، گذشته از ارزش های بی بدیل خود، می تواند کانون شایسته ای برای پرورش فیلم سازان جوان باشد، نسل های تازه ای که رسالت حفظ، تقویت و گسترش فرهنگ متعالی انسانی را برعهده خواهند گرفت.
بی تردید اصلی ترین سرمایه ملی هر سرزمین، جوانان خلاق و پویای آن است، جوانانی که در پی حقیقت و زیبایی، مهارت های هنری را می آموزند و به شیواترین شکل ممکن آن را در قالب هنر، عرضه می کنند و با ماندگار کردن حقیقت، رسالت انسانی و الهی خود را به نحو احسن به انجام می رسانند، رسالتی که در پی تحقق آن بهترین جلوه های خدایی متجلی می شود.
این جشنواره در شرایطی برگزار می شود که نظام سلطه مرتباً در جهت محدود سازی خلاقیت ها و        مانع تراشی برای ملت بزرگ ایران تکاپو می کند. یقیناً با برگزاری چنین جشنواره هایی که مملو از خلاقیت و امید است، جوانان عزیز و غیرتمند با حفظ منافع ملی و بومی سازی هنر و فرهنگ اصیل خود اینگونه توطئه ها را همچون گذشته بی اثر خواهند نمود.
با گرامیداشت این رویداد هنری و ارزشمند و قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره و     ارج نهادن برتلاش هنرمندان جوان که سرمایه های فرهنگی آینده محسوب می شوند، از خداوند بزرگ توفیق و سربلندی برای همگان مسئلت دارم.

محمود احمدی نژاد      
رییس جمهوری اسلامی ایران